Fotokurzy

Prihláste sa na odoberanie noviniek:

Makrofotografia: Veľké tajomstvá v malom detaile

Makrofotografia: Veľké tajomstvá v malom detaile

Nové a fascinujúce svety sa nachádzajú všade okolo nás. Stačí sa začať pozerať na svet z inej perspektívy, ako sme bežne zvyknutí. Na tomto kurze vám ukážeme, ako tieto nové svety nielen objaviť, ale aj ako ich aj dobre a zaujímavo odfotografovať.

Čo Vás na kurze čaká?

mac3
  • zodpovieme vám na otázku, čo vlastne je a nie je makro
  • naučíme vás, ako sa na fotenie pripraviť, akú techniku a pomôcky si na takéto fotenie vziať so sebou
  • poradíme vám, ako si správne ostriť v rôznych podmienkach a situáciách
  • naučíme vás techniky práce pri fotení makro v ateliéri, ktoré sú aplikovateľné aj v prirodzenom svetle
  • ukážeme vám vhodné typy  svietenia pre makrofotografiu
  • dozviete sa, ako na kvalitu svetla vplýva ročné obdobie, denná doba či počasie a čo je na fotenie v exteriéri najvhodnejšie
  • naučíme vás, ako a podľa čoho vonku hľadať vhodnú lokalitu a ako vybrať najlepšie stanovisko na fotenie
  • prezradíme vám, ako si poradiť aj v situáciách, keď kvalita prirodzeného svetla nie je optimálna
  • naučíme vás, ako používať systémový blesk pre makro
  • ukážeme vám, ako si vytvoriť s pomocou dostupných vecí šikovný domáci makroateliér
  • nebude chýbať praktické fotografovanie a ani konzultácie nafotených prác s lektorom
Image-1001

O kurze

Denne okolo nich chodíme, ale voľným okom ich nevidíme alebo si ich nevšimneme. Pritom nové a fascinujúce svety sa nachádzajú všade okolo nás. Stačí sa začať pozerať na svet z inej perspektívy, ako sme bežne zvyknutí. Na tomto kurze vám ukážeme, ako tieto nové svety nielen objaviť, ale aj ako ich aj dobre a zaujímavo odfotografovať. Uvidíte, že neexistujú žiadne pevné hranice pre výber vhodných motívov a najdôležitejšia je Vaša fantázia. Naučíte sa skúmať detaily na objektoch dennej potreby, experimentovať s kompozíciou a improvizovať s osvetlením. A hlavne - používať pri fotení vlastnú hlavu ;)

mac2

Čo odporúčame absolvovať si pred týmto kurzom?
Na tomto kurze by ste mali ovládať prácu s vašim fotoaparátom a tiež základy dobrej kompozície, preto vám odporúčame si pred ním absolvovať kurzy techniky fotenia – Balíček Zrkadlovka a tiež kurz Dobrá kompozícia: dodajte vašim fotkám šťavu!. Samozrejme, absolvovanie týchto kurzov nie je podmienkou.
Čo si na kurz priniesť?
Váš fotoaparát, statív a makro objektív

Dĺžka kurzu:

8 hodín

mac4

Počet ľudí na kurze:

minimálne 4, maximálne 8 účastníkov

Každý účastník získa na záver kurzu oficiálny certifikát AKF o jeho absolvovaní.

.

.

Foto:Shutterstock

Termíny kurzov a objednávky

2. jún 2013 (nedeľa)

Cena € 89,00
Lektor: Jana Šantavá
Začiatok: 10:00
Koniec: 2. jún (nedeľa), 18:00

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!