Workshopy

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
beauty and fashion petra baranovičová

Portrét ako z obálky časopisu - portrétna fotografia a retuš s Petrou Baranovičovou

Krása a pôvab zvodných žien v príťažlivom oblečení, všetko zachytené na dokonalej fotografii. Fascinujúce pózy, krásne výrazy tváre - ako z obálky časopisu... Láka Vás takáto predstava? Ukážeme Vám, ako na to! Náš workshop Vás prevedie tajomstvami tejto krásnej fotografie. 

Cena: 120€

Už len posledné dve opakovania!

 

O kurze s Petrou Baranovičovou povedala Andrea Habšudová:

adela5web

"Workshop s Petrou chválim na výbornú. Jej prístup bol odborný, profesionálny a celý WS sa niesol v priateľskom duchu. Veľmi som bola prekvapená ako sme to časovo všetko zvládli, keďže za jeden deň sme mali naplánované fotenie s niekoľkými druhmi svietenia a následnú retuš fotografií. Petra nám vysvetlila podrobne ako rozložiť svetlá v správnych uhloch a každý mal dostatočný čas na vlastné napózovanie a následné nafotenie modelky. Samotná retuš trvala cca 3 hodiny, počas ktorej sme si vyretušovali každý jednú fotku úplne do dokonalosti. Naučila som sa nový spôsob retuše, za čo som veľmi vďačná. A moje fotky budú zas o niečo lepšie. Tento WS určite odporúčam aj ostatným, ktorých láka práve fashion a portrétna fotografia :)".

Oveľa viac ako len fotografovanie! Prvý deň začneme teoretickou prípravou. Tu vám objasníme princípy správneho svietenia či použitia vášho fotoaparátu. Predvedieme prácu a spôsob svietenia v ateliéri prípravou modelky na fotografovanie. Upozorníme vás na dôležité detaily, veci na ktoré treba pri fotografovaní myslieť. Vytvoríme Beauty & Fashion snímky v prirodzenom osvetlení, teda vonku. Pokračovať budeme v ateliéri, pri umelom, zábleskovom osvetlení. Konzultácia s lektorom vám ukáže ako odstrániť nedostatky Vašich snímok. Nasleduje postprocesing, konzultácie a retuš nafotených snímok vo Photoshope.

Kto nás bude workshopom sprevádzať

Petra Baranovičová je profesionálna fotografka so zameraním najmä na Beauty & Fashion fotografiu. Jej odborné a profesné znalosti dopĺňa profesionálna retuš portrétov. Petra fotografovala aj hviezdy slovenského showbiznisu, Adélu Banášovú ale aj Máriu Čírovú.

Priebeh workshopu

Fotografovať ako profesionál

9web

Práca so svetlom, modelkou a príprava ateliéru.

Teoretická príprava na fotografovanie. Prezradíme Vám, aký typ techniky je na takéto fotografovanie vhodný a ako si fotoaparát správne nastaviť.

Fotografovať budeme v ateliéri, kde vás prevedieme všetkým, čo pri práci s modelkou budete potrebovať.

Pri fotení nás bude doprevádzať vizážistka, ktorá bude dbať na dokonalú krásu modelky.

 • Petra Vám ukáže, ako komunikovať a pracovať s modelkou
 • predvedieme Vám množstvo póz, s ktorými budete mať pri fotografovaní úspech
 • ukážeme Vám rôzne druhy a typy svietenia v ateliéri
 • v priestrannom a skvele vybavenom ateliéri dostanete po dvojiciach priestor na prácu s fotomodelkou
 • veľkú pozornosť venuje Petra Baranovičová aj konzultácii nafotených prác

Retušovať ako profesionál

Ostatok dňa je venový softvérovým úpravám nafotených fotografií. Ukážeme Vám, ako pristupovať k retušovaniu nafotených portrétnych fotografií. Naučíte sa, ako odstrániť nedokonalosti pleti a naopak, ako zvýrazniť žiadané črty tváre a postavy. Budeme hovoriť aj o katalogizácii snímok a organizácii práce. Naša lektorka Petra Baranovičová s vami bude konzultovať nafotené snímky. Ako skúsený retušér vám odporučí najvhodnejší postup a spôsob úprav.

 • postprodukcia, princíp a postupy práce s digitálnym obrazom
 • dosiahnutie profesionálneho štandardu výslednej fotografie určenej na publikáciu v digitálnych médiach a v tlačenej podobe
 • retuš, odstraňovanie nežiadúcich nedostatkov pleti
 • farebné úpravy pre prirodzený tón pleti
 • celoplošné úpravy fotografie
 • vyváženie bielej, kontrast, úrovne, krivky, saturácia
 • zvýraznenie čŕt tváre
 • úprava očí, pier, vlasov
 • poradíme v akom formáte ukladať a odovzdávať výsledné fotografie

 

Potrebujete požičať notebook s Photoshopom?

Nič jednoduchšie - dajte nám vedieť, za malý poplatok vám radi pomôžeme.

Pre koho je workshop určený?

Pre mierne pokročilých a pokročilých fotografov, ktorí sa chcú naučiť fotografovať ženy tak, aby vyzerali ako z obálok časopisov. Pre fotografov, ktorý vedia, že samotná fotka už dnes nestačí. Iba s pokročilou znalosťou profesionálnej retuše skončí vaša fotka na obálke časopisu! Lekcia Photoshop je určená pre fotografov so základnou znalosťou programu, nie pre začiatočníkov!

Čo si na workshop priniesť?

Váš fotoaparát so sánkami pre externý blesk. Odporúčame digitálnu zrkadlovku. Môže to byť aj iný fotoaparát, treba však rátať s tým, že takáto kamera neposkytuje profesionálne funkcie ako zrkadlovka.

Na časť retuše si prineste so sebou notebook s nainštalovaným programom Adobe Photoshop CC. 7 dňovú skúšobnú verziu je možné stiahnuť zdarma na tu

Čo odporúčame absolvovať pred týmto workshopom?

Na tomto kurze by ste mali ovládať prácu s Vaším fotoaparátom a tiež základy dobrej kompozície, preto Vám odporúčame si pred ním absolvovať kurzy techniky fotenia - Balíček zrkadlovka a tiež kurz Základy kompozície vo fotografii. Ak ste v ateliéri nikdy predtým nepracovali, mohol by vás zaujať aj kurz Ovládnite ateliér: Základy práce v ateliéri. Kurz Práca v programe Adobe Photoshop: Základy a Adobe Photoshop: Portrét. Absolvovanie týchto kurzov nie je podmienkou, len doporučením.

Dĺžka workshopu

Prvý deň o 17.30 - 20.30.

Druhý deň od 10.30 - 19.30.

Cena workshopu

140 € 

Nová lepšia cena 120 €

 

Glam-1PB

 

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!