Workshopy

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
workshop food matt rybansky

Workshop Drink & Food s Mattom Rybanskym

Spolupracuješ s reštauráciami a hotelmi, fotíš pre blogy s jedlom, poznáš vášnivých kuchárov, ktorí chcú mať svoje chody odfotené tak, že sa ich návštevníkom ústa zalejú slinami? Tak vedz že fotograf Matt Rybansky Ti povie, ako na to. Chceš svoje znalosti fotenia posunúť na ďalšiu úroveň? Intenzívny workshop Drink & Food tu čaká na Teba ;-) Chceš sa živiť fotografiou? Tak vedz, že produktová fotografia je jedným z komerčne najúspešnejších odvetví fotografie.

Cena: 120€

 

O čom bude workshop

Vidíte tieto fotografie a hneď ste dostali chuť dať si aspoň dva také dezerty a postaviť si na stôl orosený pohár osviežujúcej limonády? Viete ako sa taká fotografia robí? Matt to vie. A rád vás to naučí… ;-)

 

Čo Vám workshop ponúka?

Workshop Drink & Food s Mattom Rybanskym je zameraný na získanie praktických skúseností s fotografovaním nápojov či jedla na zahryznutie. Primárne pre potreby web stránky baru, pre pokročilých ale aj začínajúcich fotografov. Pre nadšencov jedla, food blogerov či ľudí, ktorí sa fotke venujú ako koníčku. Workshop bude prebiehať v ateliéri, pracovať budeme so zábleskami, použijeme však aj prirodzené svetlo.

 

Na čo sa zameriame?

Počas samotného fotografovania sa sústredíme na vytvorenie esteticky príťažlivých snímok nápojov a snacku. Vytvoríme základný set snímok vhodný pre použitie na webovej stránke zadávateľa, či ako podklad pre reklamný prospekt. Naša snaha bude priblížiť vám čo najviac reálnu zákazku podobného typu.

 

SUPER MŇAM BONUS PRE VÁS:

Fotiť budeme snacky a nápoje od výmyslu sveta. A čo si myslíte, že sa s chutnými rekvizitami urobí po fotení? Nuž budú čakať iba na to, kým sa do nich zahryznete alebo si uhasíte smäd! Takže odporúčame sa pred praktickou časťou workshopu najesť iba do polosýta! ;-)

 

Postproces

Danubia_Gate__10__web

Po fotografovaní budeme ostatný čas venovať postprocesu s lektorkou Petrou Baranovičovou. Pracovať budeme v aplikácii Adobe Lightroom a Photoshop. Patrik vám pomôže vybrať vhodných kandidátov na úpravu a spoločne si preberiete množstvo nutných či možných postprocesových úprav. Naučíme vás ako pripraviť fotografické podklady pre ďalšie spracovanie, tak aby ste zachovali čo najvyššiu kvalitu snímky.

 

Ako to bude prebiehať

Teoretická časť

Workshop začína večer o 18.30 teoretickou prípravou. Matt vysvetlí základné postupy, hovoriť budeme o príprave, o svetle, o podmienkach práce. Končiť budeme o 21.00 hod

 

Praktická časť

O 17.00 v nasledujúci deň nás čaká samotné fotografovanie. Fotografovať budeme niekoľko setov jedál. Takisto príde čas aj na nápoje a samozrejme nezabudneme ani na pivo. Táto časť potrvá až do 21.30 hod.

 

Softvérové úpravy

No a v tretí deň v čase od 17.30 do 21.00 hod. sa budeme venovať softvérovým úpravám a konzultáciám samotných snímkov. Pracovať budeme v aplikáciach Adobe Lightroom a Photoshop. 

 

Neobávaj sa hladu ani smädu. Veď je to DRINK & FOOD workshop! :-)

 

Hotel_Mercure_french_menu_all__web

 

Pre koho je workshop určený?

Workshop je určený pre pokročilých či mierne pokročilých fotografov. Predpokladá sa aspoň základná znalosť práce s vlastným fotoaparátom. Základy práce s Lightroom a Photoshop nutnosťou.

 

Čo si na workshop priniesť?

Vlastný fotoaparát, statív, notebook s nainštalovanými aplikáciami Adobe Lightroom a Photoshop. Aplikácie si môžete stiahnuť v skúšobnej 30 dňovej verzii tu. Chuť na niečo malé na zahryznutie… :)

 

Miesto konania

WS sa koná v Ateliéri AKF na Mickiewiczovej 2 v Bratislave.

 

Časový harmonogram workshopu

6.6.2017 teoretická časť 18.30 - 21.00

7.6.2017 praktická časť 17.00 - 21.30

8.6.2017 softvérové úpravy 17.30 - 21.00

 

Cena: 120€ za 14 vyučovacích hodín + skvelé občerstvenie.

 

AKF_WS_food-drink_by_Matt__11__web

Časový harmonogram workshopu

6.6.2017 teoretická časť 18.30 - 21.00

7.6.2017 praktická časť 17.00 - 21.30

8.6.2017 softvérové úpravy 17.30 - 21.00

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!