Blog

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
Kreatívna práca a hry so svetlom

Kreatívna práca a hry so svetlom

Pozývame vás do magického sveta! Nazrite s nami do ríše kúzelných fotografických obrazov, ktoré sú na hony vzdialené od konvečných, každodenných a bežne videných fotografií. Naučíte sa princípom ako kreslí svetlo na snímač fotoaparátu, ako to využiť netradičným spôsobom a vyskúšate si tvorbu originálnych vizuálnych kreácií. 

Ntomto workshope sa naučíte:

  • Princípy, ako svetlo vytvára obraz vo fotoaparáte
  • Využívanie tohto princípu pre tvorbu netradičných fotografických obrazov
  • Možnosti experimentovania so svetlom
  • Techniku multiexpozície (fotoaparátom, aj bleskom)
  • Rôzne techniky využívania dlhej expozície (panning, zooming...)
  • Čo je a ako funguje luminografia
  • Spôsoby a techniky kreslenia svetlom
  • Využitie premietaných obrazcov na fotografovanú scénu
  • Ako sa vyvarovať chybám pri experimentálnej práci so svetlom

O workshope

Fotografia ako médium sa bežne využíva najmä na zachytenie obrazov reálnych scén. Tie môžu byť viac či menej štylizované, ale stále je v nich jasná väzba na reálny svet, ako ho môžeme vidieť. Okrem tohto

03-D06_2536_1

konvenčného prístupu sa aj vo fotografii hľadali spôsoby, ako dosiahnuť obsahovo a formálne úplne iné výsledky. Tie otvorili nové vizuálne svety, ktoré môžu pôsobiť veľmi atraktívne a ktoré inak, ako na fotografii vidieť nemôžeme. Práve experimentálne fotografické techniky nám umožňujú vstup do tohto neobyčajného a vzrušujúceho sveta. Fotograf tu môže veľmi výrazným spôsobom zvýšiť svoj podiel tvorivého vkladu do výsledného diela. Je to živná pôda na vznik zaujímavých, jedinečných a hodnotných fotografií s veľkým výtvarným potenciálom.

Pokiaľ pochopíte princípy, akým spôsobom vznikne fotografický obraz vo fotoaparáte, pri troche fantázie to môžete vhodne využiť pre rôzne netradičné fotografické techniky. Mnoho z týchto techník si spoločne vyskúšame v praxi a upozorníme vás aj na niektoré úskalia, ktoré so sebou prinášajú. Tento workshop vám poskytne pevné základy v rámci tohto fascinujúceho žánru a dobre poslúži aj ako odrazový mostík pre vaše individuálne experimenty v budúcnosti.

Komu je kurz určený

Kurz je určený všetkým záujemcom, ktorí by chceli skúsiť vybočiť zo sveta „štandardnej“ bežnej každodennej fotografie a ktorí majú chuť skúsiť niečo nové a netradičné. Odporúčame ho fotografom, ktorí už majú zvládnuté základy fotografovania.

Čo si priniesť?

Digitálny fotoaparát s možnosťou manuálnej expozície, ideálne digitálnu zrkadlovku. Ďalej je nevyhnutné, aby ste si doniesli aj statív. Odporúčame aj externý blesk a malú baterku. Pokiaľ máte káblovú, alebo diaľkovú spúšť fotoaparátu, zoberte ju tiež so sebou.

vymenexperiment3

Čo odporúčame absolvovať pred týmto kurzom?

 Pre účasť na tomto kurze je vhodné ovládať svoj fotoaparát po technickej stránke, a poznať aspoň základné expozičné a kompozičné techniky. K tomu vám môžu pomôcť tieto naše kurzy:

Zrkadlovka – Nevyhnutné základ

experimen5

y
Zrkadlovka 2 – Dosť bolo automatiky!
Zrkadlovka 3 – Na ceste k dokonalej fotke,

alebo balíčky kurzov:

Ovládam zrkadlovku
Základy fotografie.

Trvanie kurzu: 4 hodiny

Cena kurzu: 39 Eur

Počet účastníkov: Minimálne 4, maximálne 8

Z organizačných dôvodov je nutné poslať prihlášku najneskôr do 24 hodín pred kurzom. V prípade objednávky "na poslednú chvíľu" nás prosím kontaktujte telefonicky.

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!