Blog


Visegrad Fund
NAD ZELENÝMI LÚKAMI POD TOSKÁNSKYM NEBOM

NAD ZELENÝMI LÚKAMI POD TOSKÁNSKYM NEBOM

Farebné lúky a nad nimi harmonické kopce fotografujeme z San Quirico d´ Orcia. Úzkym uličkám v Pienze, ktorá je zapísaná v Unesco, to na fotkách fakt svedčí. A v dedinke Monticchiello, medzi kamennými stredovekými domami, zastal čas. Toskánsko je fotografický raj.

A ty tam stojíš tiež. Na krku so svojim fotoaparátom sa nevieš vynadívať na tú krásu okolo seba. Ak miluješ cestovanie, zoberieme ťa na sedemdňový fotografický výlet do Talianska. Ako si z tejto úžasnej krajiny doniesť super fotokúsky, ti poradí náš skúsený lektor Dušan Knap. Konzultovať svoje zábery s ním môžeš počas celého výletu. Dokonca už počas cesty do Talianska. Prines si aj svoje doterajšie práce.

untitled-1407152-m

Náplň workshopu

Ukážeme ti, ako hľadať vhodné miesta na fotenie vzhľadom na ročné obdobie a počasie, aj to, o koľkej a kde nájsť najlepšie svetlo pri krajinkárskej fotografii.

Nafotíme si nočnú oblohu plnú hviezd. Naučíme ťa, ako správne a rýchlo ovládať zrkadlovku a zachytiť záber s dobrou kompozíciou. Fotografiám potom dodáme finálny look, keď ich upravíme v Lightroome.

Komu je workshop určený

Začínajúcim i pokročilým fotografom. Lektor ti bude vždy na blízku, ochotný poradiť počas celého výletu. Vítaní sú aj fyzicky menej zdatní ľudia. Presúvať sa budeme väčšinou autom a nečakajú nás žiadne náročné túry.

Náš program

V piatok poobede Vás prepravíme z Bratislavy na letisko blízko Budapešti, odkiaľ poletíme do Toskánska. Letisko v Pisa. Tak aby sme v sobotu ráno začali s prvými snímkami toskánskej krajiny. Cez deň si potom oddýchneme, spoznáme okolie a budeme mať tematické prednášky. Večer strávime pod hviezdnou oblohou.

Fotografovať budeme už od soboty, kedy nás čaká ranné a večerné fotografovanie, no úžasné zábery iste vzniknú aj počas spoločných prehliadok okolitých miest. Celkovo nás čaká 6 a pol fotografické dňa. V piatok si užijeme posledné kúzelné fotoráno a fotobed a podvečer sa vydáme na cestu domov. Odlietame z neďalekého letiska v Pisa o 19.00 smer Budapešt, kde vás opätovne vyzdvihneme. Následne Vás prevezieme do Bratislavy, kde by sme mali byť tesne pred 23.00.

Čo potrebuješ so sebou

pienza---vi-1397489-m

Pre krajinársku fotografiu je vhodným fotoaparátom digitálna zrkadlovka, no tiež iný fotoaparát s režimami P, S, A, M. Ak máš viacero objektívov, určite si zober širokouhlé aj teleobjektívy. Pri dlhých expozíciách počas fotenia východu a západu slnka či nočnej oblohy, budeš potrebovať statív. Aby sa ti fotilo komfortne, zober si pevnú a nepremokavú obuv, prípadne návleky a teplé, nepremokavé oblečenie, pretože fotiť budeme takmer za každého počasia. V krajinárskej fotografii sú najideálnejším časom na fotenie rána a večery, preto sa priprav na ranné a večerné výstupy na fotografické lokality. Potrebovať budeš aj vlastný notebook.

1429322_32697442

Cena výletu

640 €

V cene je zahrnuté lektorné. Ubytovanie s raňajkami. Mestské poplatky aj kompletná doprava z Bratislavy na letisko do Budapešti. Takisto cesta z Budapešti do Bratislavy a doprava počas celého workshopu.

V cene nie je zahrnutá letenka. V tejto chvíli stojí spiatočná letenka z Budapešti do Pisa, 68,15€. Najvyšší čas objednávať!

 

untitled-1397836-m

Termín a lektor

Dušan Knap, profesionálny fotograf

Začiatok: 6. november 2015, piatok, odjazd z Bratislavy o 13.00

Koniec: 13. november, piatok nočný príjazd do Bratislavy o 23.00.

Ubytovanie

Ubytovaní budeme v príjemnom hoteli nedaľeko miest kde budeme fotiť (v cene workshopu). 

untitled-1396983-m

Strava

Raňajky sú v cene workshopu. Obedy a večere navrhujeme absolvovať v miestnych tratorriach, už kvôli zážitku :).

Počet voľných miest

8.

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!