Blog

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
Noví lektori V Akadémii Kreatívnej Fotografie

Noví lektori V Akadémii Kreatívnej Fotografie

Veľmi sa tešíme, že v radoch lektorov Akadémie Kreatívnej Fotografie pribudli ďalší výborní fotografi, ktorí sú však zároveň aj veľmi priateľskými a sympatickými ľuďmi. Daniela Březnová je portrétna fotografka, ktorá sa venuje predovšetkým portrétom detí a rodín, foteniu glamour či umeleckému aktu a v AKF bude viesť predovšetkým kurzy venované detskej a rodinnej fotografii. Peter Čintalan, fotograf a pedagóg, ktorý je doma predovšetkým v oblasti portrétnej a inscenovanej fotografie. V AKF povedie predovšetkým kurzy fotografickej techniky. Lucie Serafínová je profesionálna vizážistka, ktorá sa vizáži profesionálne venuje už 12 rokov a v AKF sa bude venovať kurzom Fotografického líčenia

daniela
Daniela Březnová o sebe napísala:

Mojím cieľom je citlivo zachytiť emóciu, ktorá je typická pre danú osobu. Je to autentická fotografia, ktorej základom je prirodzenosť a spontánnosť dieťaťa a rodičov. V roku 1973 som sa ako prvé dieťa narodila do polygrafickej rodiny a tým bolo zdanlivo rozhodnuté o mojej profesijnej ceste. Pomenovať farby som sa učila na farebnom kruhu, tmavú komoru sme doma mali každý víkend. Paspartovať a retušovať fotky patrilo k bežným rodinným aktivitám. Nasledovala Stredná priemyselná škola grafická a potom práca v obore, teda v tlačiarni. Grafika, negatívy, montáže, platne a stroje ... všetko fajn, až na to, že pre mňa to bolo prehnane technické. A tak unikám z rodinnej tradície a rozvíjam to, čo mi je vlastné. Dušu, psychiku, porozumenie a komunikáciu. Vyberám si štúdium psychológie na Filozofickej Fakulte UK v Bratislava; pokračujem na Brigham Young University, Utah, USA  -  Applied Social Psychology a svoje psychologické vzdelanie ukončujem absolvovaním výcviku v skupinovej psychoanalytickej psychoterapii v Institute Aplikované Psychoanalýzy. V roku 2007 sa profesionálne vraciam k fotografii a intenzívne sa venujem hlavne portrétnej fotografii, fotografii novorodencov, detí a rodín. Moja profesia psychológa mi pomáha priblížiť sa k ľudom a porozumieť im. Pomáha mi vnímať ich životný štýl a postoj a citlivo to odraziť v portréte, aby bol výraz fotografie autentický.

Lektorský profil a ukážky z tvorby Daniely Březnovej si môžete pozrieť tu.

V Akadémii Kreatívnej Fotografie bude viesť kurz Fotíme deti.

                        .

                        .

                        .

Peter-Cintalan_medium

Peter Čintalan

sa vo svojej voľnej tvorbe venuje prevažne portrétnej a inscenovanej fotografii, ktorou spracúva témy spôsobu života súčasnej spoločnosti.

Narodil sa v Košiciach, kde študoval fotografiu na Škole úžitkového výtvarníctva. V štúdiu pokračoval na Katedre fotografie a nových médií na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Zúčastnil sa mnohých výstav a workshopov na Slovensku i v zahraničí. Je pedagógom na Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave.

V profile Petra Čintalana si môžete pozrieť ukážky z jeho fotografickej práce.

V Akadémii Kreatívnej Fotografie vedie kurzy z balíčka Ovládam zrkadlovku!, kurz Portrét v ateliéri a kurz Externý blesk - ovládnite ho!

                      .

                                                     .

                                                                           .

orez na titulku

Lucie Serafínová o sebe napísala:

Profesionální vizáži se věnuji už 12 let. Velmi mě naplňuje možnost podtrhnout zajímavost lidské tváře, pomoct ženám k lepším pocitům ze sebe sama a modelům a fotografům k uskutečnění jejich záměrům.

Nepřestává mne překvapovat, co všechno krásné a zajímavé může vzniknout díky kreativní fotografii a spolupráci vizážisty. Ta úžasná atmosféra, kde se rodí krása duše fotografie, ke které mohu přispět. Snažím se plnit přání fotografů, dopomoct jim k dosažení jejich představ a usnadnit jim práci.

V posledních letech se jsem začala svoje skušenosti předávat dál na kurzech profesionálního fotomake-upu v Praze a Brně. Ukazuji fotografům důležitost úpravy tváře modelu, jako i možnosti vizáže a vizážisty. Praxi a zkušenosti jsem získávala během let líčením módních přehlídek pro přední české návrháře, akce Miss ČR, proměnami v časopise Překvapení, líčením titulek Mladé fronty dnes a především spoluprácí s Institutem digitální fotografie a spoluprácí s předními českými a slovenskými fotografy jako je Karel Pobříslo, Vít Mádr, Ondřej Neff, Jan Březina, Roman Pihan, Adrian Stránský, Braňo Herchl a mnozí další.

Lucie bude v AKF viesť kurz Fotografický mejkap alebo Základy líčenia pre fotografov