Blog

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
Práca v programe Adobe Photoshop

Práca v programe Adobe Photoshop - základy

Chceli by ste zvládnuť najvyspelejší a najobľúbenejší nástroj na úpravu fotografií? Na našom kurze zistíte, že aj keď sa Photoshop zdá byť priveľmi komplikovaný, postupnými krokmi a vhodnou metodikou sa to dá zvládnuť!

Cena kurzu: 90€ 

Viac ako 9 vyučovacích hodín počas víkendového dňa. 

Najobľúbenejší nástroj fotografov

Chceli by ste zvládnuť najvyspelejší a najobľúbenejší nástroj na úpravu fotografií? Na našom kurze zistíte, že aj keď sa Photoshop zdá byť priveľmi komplikovaný, postupnými krokmi a vhodnou metodikou sa to dá zvládnuť. Z obrovskej plejády jeho možností vás jednoduchou a názornou formou oboznámime s funkciami, ktoré sú najdôležitejšie pre základné úpravy fotografií. Okrem ovládania programu vás usmerníme kedy a do akej miery sú konkrétne úpravy ešte vhodné a kedy sú už prehnané – pretože na výsledné fotografie budeme stále pozerať očami fotografa.

Na kurze Photoshop preberieme nasledovné okruhy

 • Základné pojmy z oblasti digitálneho spracovania fotografií
  obr1
 • Rozloženie a jednotlivé časti užívateľského prostredia  Photoshopu
 • Najdôležitejšie úpravy fotografií
  •  Výrezy, otáčanie a zmena rozmerov fotografií
  •  Základné úpravy tonality (zosvetlenie, stmavovanie, úprava kontrastu)
  •  Sofistikovanejšie úpravy tonality (úrovne, krivky)
  •  Základné úpravy farieb
  •  Doostrovanie fotografií (základné metódy a maskovanie neostrosti)
  •  Základné geometrické úpravy (narovnanie horizontu, korekcia perspektívneho skreslenia a pod.)
  •  Korekcie bežných chýb objektívu (súdkovité skreslenie, vinetácia, chromatická aberácia)
   obr2
  •  Potlačenie šumu na fotografii
  •  Prevod farebnej fotografie do čiernobielej (monochromatickej) verzie
  • Základy retušovania fotografií
   •  Odstránenie červených očí
   •  Retušovanie drobných škvŕn a rušivých prvkov
   • Spôsoby a vhodné formáty uloženia súboru (príprava pre web, na tlač)
   • Základné nastavenia a prispôsobenie užívateľského prostredia programu

Po zvládnutí týchto základov odporúčame pokračovať kurzom pokročilejších techník, kde sa okrem iného naučíte najmä: lokálne úpravy, náročnejšie spôsoby retušovania, prácu s výbermi, vrstvami a maskami, základy fotomontáže, a pod.

Sprievodcom na kurze bude Fotograf a Retušér Bc. Patrik Vachalík.

O kurze

Photoshop je najmocnejším nástrojom na úpravy fotografií. Obsahuje rozsiahlu funkcionalitu aj pre najnáročnejších fotografov, ako aj pre profesionálnych grafikov. Z toho vyplýva, že je to naozaj mohutný a na prvý pohľad komplikovaný program. Mnohým začiatočníkom ale aj mierne pokročilým fotografom sa preto môže javiť aj ťažko zvládnuteľný.

obr3

My vás naučíme pekne po poriadku od základov to, čo fotograf potrebuje, všetko názorne vysvetlíme a spolu vyskúšame. Vyberieme funkcie a nástroje, ktoré sú pre úpravu fotografií vhodné a necháme bokom to, čo je určené skôr na tvorbu grafiky. Zistíte, že keď viete ako na to, aj z pomerne komplikovaného softvérového nástroja môžete získať výborné výsledky použitím niektorých základných jeho možností, ktoré nie sú až také komplikované. Dostanete pevné základy, a potom sa rozhodnete, či chcete ísť hlbšie a osvojiť si postupne aj náročnejšie techniky.

Nenaučíme vás iba ovládanie programu, veľký dôraz kladieme na správne využívanie počítačových úprav z pohľadu tvorivého fotografa. Nestačí vedieť, kde sa jednotlivé funkcie nachádzajú a čo robia. Je nesmierne dôležité používať ich s citom, takým spôsobom a v takej miere, aby sa fotografia vylepšila, ale nestratila pritom na svojej prirodzenosti.

Komu je kurz určený

Kurz je určený všetkým záujemcom, ktorí by chceli zdokonaliť a optimalizovať výsledný vzhľad svojich fotografií. Na absolvovanie kurzu je potrebná základná znalosť používania počítača. Odporúčame ho najmä fotografom, ktorí už majú zvládnuté základy fotografovania.

Čo si priniesť?

obr4

Prineste si so sebou notebook s nainštalovaným programom Adobe Photoshop CC (7 dňovú skúšobnú verziu je možné zdarma stiahnuť tu). Pripravte si v počítači aj adresár so svojimi fotografiami, na ktorých si vyskúšate prácu s týmto programom.

Dĺžka kurzu:

Viac ako 9 vyučovacích hodín.

Počet ľudí na kurze:

minimálne 3, maximálne 8 účastníkov

Každý účastník získa na záver kurzu oficiálny certifikát AKF o jeho absolvovaní.

Z organizačných dôvodov je nutné poslať prihlášku najneskôr do 24 hodín pred kurzom. V prípade objednávky "na poslednú chvíľu" nás prosím kontaktujte telefonicky.

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!