Blog


Visegrad Fund
Pribudlo ďalšie veľké meno v lektorských radoch AKF: Martin Vrabko

Pribudlo ďalšie veľké meno v lektorských radoch AKF: Martin Vrabko

Sme veľmi radi, že sa lektorský tím AKF opäť rozširuje, tentokrát o jedného z najznámejších slovenských fotografov - Martina Vrabka. Fotografii sa začal venovať ako 24 ročný, venuje sa predovšetkým portrétnej a reklamnej fotografi. Získal množstvo ocenení v zahraničí - medzi najvýznamnejšie patria ocenenia Mater QEP aIPC Professional Photographer Leadership.

Martin Vrabko o sebe hovorí:

"Fotografii som sa začal venovať ako 24 ročný, kedy som si zadovážil prvy fotoaparát Practica BCA... Pol roka som skúšal štastie s Canonom EOS 650 ale skutočná brána do sveta fotografie sa mi otvorila až keď som presiel na veľký format Linhof Kardan 4 x 5 inch... neskôr z komerčných dôvodov hlavne v oblasti reklamnej fotografie som začal pracovať so systémom Pentax Asahi. Dnes podstatnú čast fotografii u mňa vzniká na kamere Hasselblad H1D s 22Mpx dig. stenou. ČB fotografiu stále robim s Linhofom a na Polaroid material... Vyštudoval som počítace, programovanie a kedže sú súčasťou takmer každého pracovného procesu adaptovanie počítačov do podmienok fotografie mi prinášalo výhody hlavne v dobe, keď ešte neboli tak rozšírené ako v súčasnosti."

A už v polovici apríla sa môžete tešiť na Martinov prvý workshop: Víkend v ateliéri s Martinom Vrabkom. Viac o workshope nájdete tu.

Viac z Martinovej tvorby nájdete v jeho lektorskom profile alebo na jeho webovej stránke.

vrabko_01
vrabko_03
vrabko_05
vrabko_04