Blog

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
sperk

Škola fotografie pre pokročilých

Ste pokročilý fotograf, zvládli ste už prácu s fotoaparátom, základy kompozície či klasické fotenie portrétu? Napriek tomu chcete získať nové informácie a vedomosti, chcete napredovať, zdokonaľovať sa, byť lepší? Chcete sa priblížiť k práci profesionálov? Práve pre Vás je tu Škola fotografie pre pokročilých. Najbližší termín sa začína 3. februára 2015. Večer v utorok od 17.30 do 21.00 a niekoľko víkendových dní - po dobu troch mesiacov.

 

02

Škola fotografie pre pokročilých je určená fotografom, ktorí už majú zvládnuté základy fotografickej práce, viac či menej si už vyskúšali aj rôzne fotografické žánre a vo svojej fotografickej práci sa chcú dostať na vyššiu úroveň. V mierne voľnejšom režime - jeden krát v týždni večerné stretnutie a jedenkrát za mesiac celý víkendový deň počas štyroch mesiacov Vás táto Večerná škola prevedie pokročilými fotografickými technikami, naučíte sa zvládnuť náročnejšie fotografické podmienky, posuniete sa ďalej v tvorivej fotografickej práci. Vyskúšate si kreatívnu prácu v ateliéri, fotenie módy, svietenie skla, kovu či porcelánu, naučíte sa nalíčiť si modelku na fotenie, do portfólia pridáte zábery z pokročilého portrétu v ateliéri, pokročilého aktu  či glamour fotografie. Absolvujete fotenie športového zápasu, vyskúšate si tiež fotenie v noci, experimentálne fotografické postupy ako sú multiexpozície či luminografia. Súčasťou večernej školy jej aj dvojdenný výlet s tématikou fotenia krajiny a architektúry. Chýbať nebude ani výuka pokročilej postprodukcie fotografií v grafickom programe Adobe Photoshop a tiež presahy fotografie a grafiky.

Počas troch mesiacov Vás čakajú stretnutia každý týždeň v utorok, jeden krát mesačne celý víkendový deň plus jeden fotografický výlet. Dokopy je to sedemnásť spoločne strávených fotografických dní. To všetko zabezpečí dostatočný priestor na neustále získavanie nových informácií, prácu na svojom portfóliu, zlepšovanie sa a predovšetkým na dostatok spätnej väzby od lektorov. Veľký dôraz sa kladie na praktickú stránku fotografie a samostatnú fotografickú prácu - počas tohto kurzu si doplníte Vaše portfólio o kvalitné fotografie aj z náročnejších fotografických disciplín. Gro fotografickej práce si absolvujete pod vedením skúsených lektorov, časť práce vytvoríte aj formou domácich fotografických úloh a ich konzultácií s lektormi. Jedným z výstupov okrem prezentácie na webových stránkach AKF bude aj spoločná výstava najlepších prác absolventov kurzu spojená so slávnostnou vernisážou. 

Harmonogram Školy fotografie pre pokročilých:

09
 • Techniky fotografie, exponometria, práca so svetlom - zopakovanie a upevnenie si vedomostí z technickej stránky fotografie
 • Externý blesk - pokročilá práca s externým bleskom, kreatívne využitie blesku
 • Pokročilý portrét v exteriéri s použitím systémových bleskov
 • Photoshop - základy práce v editačnom programe
 • Experiment - kreatívne a experimentálne techniky v ateliéri, rozbor nafotených prác
 • Interiérová architektúra - fotografovanie interiérov, použitie systémových a štúdiových bleskov pri fotení interiérov, zásady interiérovej fotografie
  3
 • Športová fotografia - teoretická príprava, fotenie športového podujatia (víkendový deň)
 •  Foto make-up - fotografické líčenie - farebná typológia, "nahé" líčenie, fotografické líčenie, praktický nácvik
 • Photoshop - práca v editačnom programe, úprava portrétov, retuš pleti
 • Makrofotografia (víkendový deň)
01-F06_0921
 • Produktová fotografia - sklo, porcelán, kov, rozbor nafotených prác
 • Photoshop - úpravy produktovej fotografie
 • Konzultácie nafotených prác
 • Street photo - fotografovanie v uliciach, technika, teoretická príprava, praktické fotografovanie (víkendový deň)
 • Umelecký akt pre pokročilých - pokročilé techniky svietenia aktu v ateliéri a zobrazovania ľudského tela

 • Krajina a exteriérová architektúra - dvojdenný krajinársky výlet, termín podľa dohody účastníkov - krajina, ineriérová/exteriérová fotografia, HDR fotografia (víkendový výlet)
 • Nočná fotografia - kreatívne postupy pri fotografovaní nočného mesta
 •  Glamour a pokročilý portrét v ateliéri (víkendový deň) - pokročilé spôsoby svietenia a zobrazenia ľudského tela
 • Photoshop - krajina a architektúra
15
 • Tlačová príprava, self menežment, skladba výstavného súboru
 • Ukončenie Večernej školy pre pokročilých, vyhodnotenie, príprava prác na výstavu

Každý účastník má nárok na 3 hodiny samostatnej práce v ateliéri počas trvania kurzu.

Nasleduje spoločná výstava najlepších prác absolventov kurzu vo výstavných priestoroch v centre Bratislavy spojená so slávnostnou vernisážou.

Počet ľudí na kurze: minimálne 5, maximálne 8 účastníkov

Termíny víkendových dní sa určia po vzájomnej dohode účastníkov tak, aby všetkým vyhovovali.

Cena: 899 Eur

 

Každý účastník získa certifikát Akadémie Kreatívnej Fotografie o absolvovaní Večernej školy fotografie pre pokročilých.

Získajte kvalitné komplexné vedomosti z oblasti fotografie a pohnite sa vo svojej fotografickej tvorbe vpred s Akadémiou Kreatívnej Fotografie!

Najbližší termín začiatku Školy fotografie pre pokročilých je: 3. februára 2015.

Z organizačných dôvodov je nutné poslať prihlášku najneskôr do 24 hodín pred kurzom. V prípade objednávky "na poslednú chvíľu" nás prosím kontaktujte telefonicky.

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!