Blog

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
Víkend v ateliéri s Martinom Vrabkom

Víkend v ateliéri s Martinom Vrabkom

Tri dni práce v ateliéri pod vedením jedného z najúspešnejších slovenských fotografov Martina Vrabka, krásne modelky, dva fotografické  "stejdže", svietenia od výmyslu sveta a obsah kurzu podľa želania účastníkov, kopa užitočných a praktických informácií, zábavy a predovšetkým skvelých fotografií! To zaváňa skvelým fotovíkendom. Tak čo, pridáte sa?

Termín: 13. - 15. 4. 2012

Cena:

Pri prihlásení sa do 15.3. - € 229

Pri prihlásení sa do 1.4. - € 249

Pri prihlásení sa do 14.4. - € 269

vrabko_03

AKF má pre Vás pripravenú naozajstnú fotolahôdku - víkendový fotografický workshop s Martinom Vrabkom zameraný predovšetkým na prácu v ateliéri a fotenie ľudí, avšak zájsť môžete aj do iných tém - všetko sa prispôsobí tomu, čo sa budú chcieť dozvedieť účastníci. V piatok večer vás Martin prevedie teoretickou prípravou, v sobotu a nedeľu sa bude fotiť, fotiť a fotiť... a ešte diskutovať o fotkách. "V teoretickej časti sa pozrieme aj na psychológiu. Rozoberieme komunikáciu s modelom, pretože v praxi je všetko závislé od okolností, nálady a emócií portrétovanej osoby. Dáme dôraz na dôslednú prípravu a správny workflow tak, aby to portrétovaného nezaťažovalo a aby sme pri fotografovaní na nič nezabudli. Ľudský rozmer fotografie a emócie nám ukážu ako z fotografie urobiť nezabudnuteľný zážitok trvalej hodnoty...“ sľubuje Martin.

Workshop ale bude zameraný predovšetkým na praktickú stránku fotografickej práce, bude sa teda hlavne veľa svietiť, fotiť, diskutovať a rozoberať... Každý účastník sa dostane k foteniu na niektorom z dvoch fotoateliérov a sám si vyskúša zachytávanie emócií a podstaty fotografovanej scény. Samozrejme, ako je v AKF zvykom, veľký priestor bude venovaný aj rozboru fotografií - predovšetkým tých z workshopu, ale priniesť si účastníci môžu aj staršie ukážky prác.

Keďže celý workshop budeme viesť v energii skupiny a jej záujmu, je možné že na mieste vznikne aj niečo „krásne mimo plán“...
 

10450_obrazok

Lektor: Martin Vrabko

 Jeden z najznámejších slovenských fotografov. Fotografii sa začal venovať ako 24 ročný, venuje sa predovšetkým portrétnej a reklamnej fotografi. Získal množstvo ocenení v zahraničí - medzi najvýznamnejšie patria ocenenia Mater QEP aIPC Professional Photographer Leadership. Viac o Martinovi Vrabkovi sa môžete dočítať v jeho lektorskom profile.

.

.

Predbežný program workshopu:

Piatok:

16.30 - 20.00 Teoretická príprava, nahliadnutie do prinesených účastníckych prác

Sobota, Nedeľa:

vrabko1

Sobota: 10.00 - 18.00, Nedeľa 10.00 - 18.00

- Fotografovanie v ateliéri, ukážky rôznych typov svietenia portrétu v ateliéri

- Priestor na fotenie podľa požiadaviek účastníkov

- K dispozícii budú dve fotoscény určené na fotografovanie, modelky, vizážistka

- Individuálne konzultácie pri procese fotografovania

- Nasledovať bude spracovanie a rozbor nafotených prác, diskusia

 

Čo odporúčame absolvovať pred týmto kurzom?
 Pri práci na tomto kurze je vhodné, aby ste ovládali svoj fotoaparát po technickej stránke (pomôžu vám k tomu kurzy z balíčka Ovládam zrkadlovku!) a tiež aby ste poznali základy dobrej kompozície - Kompozícia: dodajte vašim fotkám šťavu!.

Čo si na kurz priniesť?

Váš fotoaparát s možnosťou pripojiť odpaľovanie bleskov (sánky na externý blesk) a ak máte, ukážky vašich prác z portrétu v ateliéri.

Dĺžka kurzu:

3 dni

vrabko4

Piatok 16.30 - 20.00

Sobota10.00 - 18.00

Nedeľa 10.00 - 18.00

Počet ľudí na kurze
 minimálne 5, maximálne 12 účastníkov

Termín 13. - 15. 4. 2012

Cena kurzu:

Pri prihlásení sa do 15.3. - € 229

Pri prihlásení sa do 1.4. - € 249

Pri prihlásení sa do 14.4. - € 269

Každý účastník získa na záver kurzu oficiálny certifikát AKF o jeho absolvovaní.

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!