Kurzy

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
Foto Tábor Letný Detský

Letný Detský Tábor Fotografie

Letný tábor fotografie pre umelecky nadané deti vo veku od 11 do 15 rokov. Vaše deti naučíme ovládať fotoaparát ale aj to, ako do svojej zbierky pridajú esteticky a obsahovo vydarené snímky. A naviac Photoshop pre ešte lepšiu fotku!

Najbližší termín: 9. - 13. august 2021 / Plne obsadené

Týždenný tábor fotografie: 149€

Hodnotenie Letného Foto tábora od Lilianinej maminky, Kataríny Zelníkovej.

"Dcére Liliane sa na fototábore veľmi páčilo. Keby sme v auguste nešli na dovolenku, určite by som ju dala aj do ďalšieho kurzu. Ale hovorila mi, že na budúci rok, ak bude taký tábor, chce ísť znovu. Najviac sa jej páčilo, že chodili fotografovať von, do mesta a v ZOO. Fotenie ju baví, viac ako pred táborom, ale hlavne vie si nastaviť fotoaparát, v čom som ja jej nevedela pomôcť."

 

Letný Denný Fotografický Tábor pre mladých a nadaných fotografov!

Letný Detský Foto Tábor_8

Aj vaše deti baví fotoaparát? Keď ho vezmú do rúk prestáva existovať okolitý svet? Darujte svojim deťom možnosť zažiť, ako chutí pocit, keď umelec vystavuje vlastné fotografie. Dajte možnosť vyniknúť ich kreativite. Vaše deti sa môžu zabávať aj bez televízora a počítačových hier.  

Fotografia je spojením technickej znalosti ovládania fotoaparátu a estetického rozhľadu. Nesmieme vynechať ani obsahovú stránku a umelecký prístup k tvorbe. V našom tábore sa venuje všetkým častiam fotobrafie. 

Plnohodnotný 5 dňový Letný Denný Fotografický tábor, pre vaše nadané ratolesti. Pod vedením profesionálnych fotografov si vaše deti osvoja základy estetiky a samostatnej práce na foto zadaniach. Vycibria si oko fotografa, naučia sa fotiť a zvládnu základy Photoshopu. 

5 pracovných dní formou denného tábora, vždy v čase od 08.00 do 16.00
+ záverečná vernisáž s výstavou a CERTIFIKÁT potvrdzujúci zvládnutie základov fotografovania

Cena vrátane stravy: 149€

* * *

 

Prečo Letný Foto Tábor od AKF

Letný Detský Foto Tábor_5

Zaručujeme vám, že vaše dieťa skutočne naučíme fotografovať! Náš tábor je totiž okrem zábavy zameraný na skutočné zvládnutie technickej ale hlavne estetickej stránky fotografovania. Preto sa o vaše nadané deti bude celý týždeň starať skutočný fotograf alebo fotografka, ktorí sú zároveň aj skúsení lektori fotografie!

U nás totiž nenájdete najatých zabávačov.

V priebehu týždňa deti "vystriedajú" viacero fotografov tak, aby každú tému deti dostali vysvetlenú a podanú plnohodnotne a do detailov od fotografa, ktorý sa danej téme skutočne venuje.

Hodnotenie Letného Foto tábora od Nikolkinej maminky, Ivetky Piknovej.

"Dcéra Nikolka bola s táborom veľmi spokojná, priam nadšená. Opäť získala nové zručnosti a vedomosti. Určite budeme aj v budúcnosti sledovať vaše ďalšie ponuky týkajúce sa detí. Veľmi sme ocenili aj prístup p. lektora, ktorý veľmi profesionálnym a zároveň prirodzeným prístupom motivoval deti."

* * *

 

Letný tábor fotografie od pondelka do piatka

Letný Detský Foto Tábor_7

Pondelok
Zoznámiš sa s novými kamoškami a kamošmi. Deň začneme ovládaním kamery. Praktikovať nové fototechniky budeme v blízkom parku. Cvičiť budeme aj portrétnu fotku.

Téma dňa: Expozičný trojuholník, Kompozičné pravidlá, Svetlo, Portrét v prirodzenom svetle;

Utorok
Prišiel čas na "STREET" fotografiu. Zvládneš základy čiernobielej umeleckej fotografie. Dozvieš sa niečo o histórii, ale aj o modernej street fotke. Nie sme žiadni amatéri a zaujímame sa aj o veľké veci. Architektúra. Vedel si, že len v centre Bratislavy nájdeš viac ako 12 architektonických slohov?

Téma dňa: Plne manuálny režim, Kompozičné pravidlá, Svetlo, Mesto a Architektúra a Street fotografia;

Letný Detský Foto Tábor_2

Streda
Dnes ťa čaká profesionálne portrétne fotenie, pod vedením profesionálnej fotografky. Príde aj krásna foto modelka. Neskôr sa pred objektívmi vystredate aj vy!

Téma dňa: Plne manuálny režim, Kompozícia, Ateliérová portrétna fotografia, Kreatívne využitie svetla, Práca s foto modelkou a záverom Pózovanie tvojich kamarátiek a kamarátov;

Štvrtok
Pod vedením profesionálneho fotografa ťa naučíme upravovať fotografie v Adobe Photoshop, základy editácie sa pre teba stanú maličkosťou. Ale pozor, hlavne všetko s mierou. Spoločne vyberieme fotky na výstavu.

Téma dňa: Posproces fotografie, Nácvik estetického oka a Výber hodnotnej fotografie, Spoločný výber a hodnotenie fotiek;

Letný Detský Foto Tábor_4

Piatok
A opäť ateliér! Tentoraz si dáme sériu produktovej fotky v profi ateliéri.

Neskôr si pripravíme priestor, pretože na konci tábora, sa o 15.30 uskutoční slávnostná vernisáž, otvorenie výstavy a oficiálne ukončenie kurzu. 

Téma dňa: Plný manuál, Kompozícia, Ateliér a jeho vybavenie, Svetlo, Produkt a Reklama;

Každý táborník získa na záver oficiálny diplom AKF o absolvovaní plnohodnotného fotografického kurzu!

* * *

 

Všeobecné informácie o Letnom Detskom Tábore Fotografie

Čo mladému fotografovi nabaliť so sebou
Digitálny fotoaparát a dobrú náladu! Keďže vaše deti učíme skutočne fotografovať je nutné aby fotoaparát, ktorým vybavíte dieťa mal možnosť nastavovania poloautomatických režimov priority clony a času a plne manuálneho režimu.

Vo štvrtok bude vaša ratolesť potrebovať notebook s nainštalovaným programom Adobe Photoshop. Bezplatnú skúšobnú verziu nájdete tu.

Výstava s vernisážou
V piatok poobede sa o 15.30, za účasti rodičov a blízkych osôb táborníkov, teraz už fotografov, uskutoční slávnostná vernisáž a výstava. Bude aj občerstvenie!

Ako dlho tábor trvá?
5 dní formou denného tábora, od pondelka do piatka. Program začne vždy ráno o 8.00 v ateliéri AKF a končiť bude o 16.00 na rovnakom mieste.

Samotné vyučovanie končí o 14.30, deti po tomto čase trávia čas spoločenskými hrami a inými aktivitami.

Odber detí je možný ideálne od 15.00 do 16.00. Po dohode aj skôr. Zároveň, staršie deti môžu, na základe rodičmi podpísaného splnomocnenia odchádzať z tábora aj samé.

Strava
Súčasťou tábora je pochopiteľne obed, polievka a hlavné jedlo, realizovaný dovozom z reštaurácie. Deti si sami vyberú na aké jedlo majú chuť.

V priebehu dňa sa budeme starať aj o ich pitný režim, dostanú aj malú svačinku v podobe cereálnych tyčiniek, ovocia a zeleniny.

V utorok budeme obedovať vonku a deťom objednáme pizzu podľa vlastného výberu. 

Letný Detský Foto Tábor_6

Počet detí v tábore
Minimálne 7 detí, maximálny počet 12 detí.

V cene JE zahrnuté
lektorné, 5x kompletný obed, pitný režim, ovocie, vstupy na ďalšie aktivity a podujatia. 

V cene NIE je zahrnuté
Tlač fotografií na výstavu, rozmery 42x30 cm v počte 6 kusov / autor. Predpokladaná cena 8€.
Dopravu do a z AKF zabezpečujú rodičia.

* * *

 

Dôležité informácie
Objednávku MUSÍ vypísať zákonný zástupca, uveďte prosím svoje meno a údaje.

Údaje o dieťati, účastníkovi tábora, prosím vpíšte do kolónky Darčekový poukaz.

Z organizačných dôvodov je nutné poslať prihlášku najneskôr do 24 hodín pred kurzom. V prípade objednávky "na poslednú chvíľu" nás prosím kontaktujte telefonicky.

AKF si vyhradzuje právo v prípade nepriaznivého počasia alebo inej nutnosti upraviť program.

Ďakujeme za pochopenie.

Letný Tábor Fotografie_komplet

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!